CAM SERAMİK RESTORASYON

CAM SERAMİK (EMPRESS,emax) RESTORASYON YAPTIRMAK İSTİYORUM

NEDEN CAM SERAMİK TERCİH ETMELİYİM?

Cam seramik, metal alt yapının bulunmaması ve materyalin doğası gereği minenin ışık geçirgenliğini taklit ederek doğal diş görüntüsünden ayırt edilemeyecek restorasyonların oluşturulmasına olanak verir. Zirkonyuma kıyasla çok daha estetiktir ancak biraz daha güçsüzdür. Bu sebeple ön bölge ve küçük azı dişlerinde kullanımı uygundur. Çiğneme kuvvetinin çok olduğu azı dişlerinde zirkonyum restorasyonlar tercih etmek daha uygun olabilmektedir.

HANGİ DURUMLARDA CAM SERAMİK RESTORASYONLAR YAPTIRABİLİRİM?

Gülümseme tasarımlarında, güzel, estetik gülüşler kazanmak için

Dişlerinizin formu ve boyunda yapılacak değişikliklerde

Kırık ve aşırı madde kaybına uğramış dişleriniz varsa

Renkle ilgili çözülenemeyen problemleriniz varsa

Dişleriniz arasındaki aralıkların kapatılmasında

CAM SERAMİK RESTORASYONLARIM İÇİN TEDAVİM NASIL OLACAK?

Yapacağımız ağıziçi ve radyolojik muayenenin ardından detaylı bir tedavi planlaması hazırlamaktayız. İlk seansta lokal anestezi ile dişlerin preperasyonları ağrı, acı hissetmeden yapılmaktadır. Ölçü işlemleri sonrasında geçici protezleriniz ağza uygulanır. Bu sayede işlem sonrası hassasiyet; fonksyonel, estetik problemler yaşanmamaktadır. Sonraki randevularda provalar yapılarak teknik, estetik, fonksiyon, fonetik kontroller sağlanır. Tedavi vakaya göre ortalama 7-10 gün (3-4 seans) sürmektedir. Daha komplike vakalarda bu süre uzayabilmektedir.

CAM SERAMİK RESTORASYON TEDAVİLERİM SONRASINDA NELERE DİKKAT ETMELİYİM; BAKINI NASIL YAPACAĞIM?

Tedavi sonrasında bir süre yadırgama, hassasiyet gibi problemler yaşanabilmektedir. Geçicidir.

Cam seramikler doğru uygulandığında yeterli sağlamlıkta bir malzemedir. Ancak çok sert gıdalar, travmalardan korunmalıdır. Diş sıkma-gıcırdatma gibi parafonksiyonel alışkanlıklarınız varsa gece plağı kullanmak uygun olacaktır.

Tedavinizin ardından tıpkı kendi dişlerinizde olduğu gibi günde en az 2 kere dişetlerine de masaj yapacak şekilde zirkonyum restorasyonlarınız da dikkatlice fırçalamalıdır. Dişipi, gargaralar, gerekli durumlarda ağız duşu, arayüz fırçaları hekiminizin önerileri doğrultusunda ağız bakımına dahil edilmelidir.

6 ay-1 senelik kontroller için hekiminize uğramanız gerekmektedir.

BUY NOW